Atšķirības starp SMS aizdevumu un ātro aizdevumu

By rldb0p, 8 September, 2023
SMS aizdevumu un ātro aizdevumu

Saskaroties ar negaidītām finansiālām situācijām vai nepieciešamību pēc papildu līdzekļiem, daudzas privātpersonas kā risinājumu izvēlās aizdevumu. Divi izplatīti aizdevumu veidi ir SMS aizdevumi un ātrie kredīti. Lai gan abas naudas aizņemšanās iespējas nodrošina piekļuvi ātrai naudai, tās atšķiras pēc atmaksas struktūras, prasībām un kopējām izmaksām. Šajā rakstā mēs iedziļināsimies galvenajās atšķirībās starp SMS aizdevumiem un ātrajiem kredītiem, lai palīdzētu pieņemt pārdomātu lēmumu par finanšu aizņemšanos.

SMS kredīts: ātrs aizdevums, īstermiņa saistības

Definīcija: SMS kredīts ir īstermiņa aizdevums, kas paredzēts, lai nodrošinātu aizņēmējiem ātru piekļuvi nelielai naudas summai tūlītēju izdevumu segšanai. Šie aizdevumi parasti ir jāsamaksā aizņēmēja nākamajā algas dienā, jeb, maksimālais termiņš lielākoties ir viens mēnesis vai 30 dienas.

Atmaksas struktūra: aizņēmējiem ir jāatmaksā visa aizdevuma summa kopā ar procentiem un komisijas maksām vienā maksājumā, noteiktajā termiņā. Īsais atmaksas termiņš var radīt problēmas dažiem aizņēmējiem, kuriem var būt grūti veikt pilnu summas atmaksu tik īsā laika posmā, kas, savukārt, var radīt finansiālas grūtības.

Prasības: SMS aizdevumiem parasti ir vieglāk izpildāmas prasības, padarot tos pieejamus personām ar sliktāku kredītvēsturi. Aizņēmējiem parasti ir jāiesniedz ienākumu apliecinājums, identifikācija un norēķinu konts, uz kuru nepieciešams veikt naudas izmaksu.

Plusi:

  • Ātra piekļuve: SMS aizdevumi nodrošina ātru piekļuvi līdzekļiem, bieži vien naudu iespējams iegūt kontā pāris minūšu laikā.
  • Minimālas prasības un pārbaudes: šiem aizdevumiem prasības ir minimālas, jo summas, ko persona aizņemās ir salīdzinoši zemas, padarot tos pieejamus lielākai sabiedrības daļai.

Mīnusi:

  • Augstas procentu likmes: SMS aizdevumiem ir augstas procentu likmes un papildu izmaksas, kas var radīt ievērojamu finansiālo slogu, ja aizdevums netiek atmaksāts noteiktajā termiņā.
  • Īss atmaksas termiņš: īss atmaksas termiņš var izraisīt aizņemšanās ciklu, jo aizņēmējiem var rasties grūtības atmaksāt aizdevumu, un pēc tam var būt nepieciešamība atkal pieprasīt naudas kredītu. 

Ātrais kredīts: elastīga atmaksa, ilgāki termiņi

Definīcija: Ātrais kredīts ir aizdevums, kas tiek atmaksāts regulāros maksājumos noteiktā laika posmā un tas ir paredzēts dažādiem ikdienas tēriņiem, pirkumiem un citām vajadzībām.

Atmaksas struktūra: atšķirībā no SMS aizdevumiem, ātrajiem kredītiem ir garāki atmaksas termiņi. Aizņēmēji veic fiksētus ikmēneša maksājumus vairāku mēnešu vai gadu garumā, atkarībā no aizdevuma nosacījumiem. Tādējādi aizņēmējiem ir vieglāk pārvaldīt savu budžetu un plānot atmaksu.

Prasības: ātrajiem kredītiem var būt stingrākas prasības, salīdzinot ar SMS aizdevumiem, tomēr, šīs prasības ir salīdzinoši minimālas, ja tiek ņemti vērā banku nosacījumi. Aizdevēji bieži vien pārbauda klienta kredītvēsturi, ienākumus un nodarbinātības stabilitāti.

Plusi:

  • Paredzama atmaksa: ātrajiem kredītiem ir paredzams ikmēneša maksājums, atvieglojot budžeta plānošanu un finanšu pārvaldību.
  • Garāki termiņi: garāki atmaksas termiņi nozīmē, ka aizņēmējiem ir vairāk laika, lai atmaksātu aizdevumu, kas, savukārt, nozīmē, ka ikmēneša maksājums ir mazāks un netiek radīts finansiāls slogs.

Mīnusi:

  • Prasības: dažiem aizdevējiem ir vairākas prasības un tie veic rūpīgu pārbaudi, kas var padarīt apstiprināšanas procesu laikietilpīgāku.
  • Procentu likmes: lai gan parasti šāda veida aizdevumiem ir zemākas procentu likmes, nekā SMS kredītiem, tās tāpat var būt salīdzinoši augstas, ja salīdzina ar hipotekārajiem kredītiem vai ja aizdevums netiek atmaksāts noteiktajā laika periodā.

Piemērotākā aizdevuma izvēle

Izvēloties starp SMS aizdevumu un ātro kredītu, ir svarīgi ņemt vērā savu finansiālo stāvokli, aizņemšanās vajadzības un atmaksas iespējas. Ja ir nepieciešami līdzekļi, lai segtu steidzamus izdevumus un būs iespējams atmaksāt aizdevumu tuvāko 30 dienu laikā, SMS aizdevums varētu būt piemērots risinājums. Savukārt, ja nepieciešama lielāka naudas summa un ilgāks atmaksas termiņs ar mazākiem maksājumiem, labāka izvēle varētu būt ātrais kredīts. Neatkarīgi no izvēlētā aizdevuma veida ir ļoti svarīgi rūpīgi izlasīt noteikumus un nosacījumus, izprast procentu likmes un papildu izmaksas, kā arī izveidot skaidru atmaksas plānu. 

Galu galā atbildīga aizņemšanās un pilnīga izpratne par atšķirībām starp aizdevumiem, palīdzēs pieņemt lēmumu, kas atbilst personīgajiem finanšu mērķiem un vajadzībām.

Comments